Κυριακή 15 Ιανουαρίου 2012

Σπουδαίο «διπλό» για ΠΑΟ

Κατέθεσαν την ψυχή τους στο παρκέ τα κορίτσια του Παναθηναϊκού, που το Σάββατο (14/1) το απόγευμα επικράτησαν 70-62 του Κρόνου στον Άγιο Δημήτριο.

Η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του «τριφυλλιού» από το πρώτο λεπτό έδειξαν ότι ήθελαν πολύ τη νίκη. Το ματς ήταν θρίλερ για τους παρευρισκόμενους, με τις δύο ομάδες να δίνουν πολλές μάχες, ωστόσο οι «πράσινες» στο τελευταίο δεκάλεπτο τα έδωσαν όλα και πήραν μια σπουδαία νίκη κάνοντας ένα μεγάλο βήμα για την είσοδό τους στην τετράδα.
Τα κορίτσια της Γιασεμής Σαμαντούρα εκτέλεσαν άψογα τις εντολές της προπονήτριά τους  κάτι που φάνηκε στην εξαιρετική άμυνα που έπαιξαν την Βουκίσεβιτς.
Πρόσωπο του αγώνα για τον Παναθηναϊκό ήταν αδιαμφισβήτητα η Κατερίνα Σπαθάρη που αν και αγωνίστηκε ούσα τραυματίας δεν σταματούσε να «πυροβολεί» τον Κρόνο.

Κρόνος - Παναθηναϊκός 62-70
Τα δεκάλεπτα: 24-22, 15-16, 13-15, 10-17
Κρόνος: Γκοτζή 18, Βροχίδου 5 (1), Κωνσταντίνου, Νταή 3 (1), Κακλέα, Μίχου 17 (1), Ζικυρίδου 8, Βουκίσεβιτς 11
Παναθηναϊκός: Βλάνη 8 (2), Σπαθάρη 15 (3), Μαγκλάρα 9, Χαβαλέ 2, Ντέλβα 15, Κόνιαλη 4, Κοσμά 9 (1), Σλούκα 8, Χριστινάκη